Ten mały nóż o nietypowym kształcie, jest zaprojektowany żeby jak najlepiej służyć do skórowania tuszy. Ostrze jest wykonane z węglowej stali Aogami, dzięki czemu można go naostrzyć do bardzo wysokiego poziomu. W zestawie znajduje się skórzana pochwa, z możliwością noszenia noża na pasie. Wykończenie okładzinami z damastu, sprawia że to narzędzie cieszy oko – będzie doskonałym prezenetem dla myśliwego.
O marce:
Kanetsune to marka założona w 1964 roku, specjalizująca się w tworzeniu wyjątkowych noży dzięki współpracy z najlepszymi rzemieślnikami z Seki. Region ten, słynący z wielowiekowej tradycji kowalstwa, jest domem dla wielu warsztatów wyspecjalizowanych w różnych etapach produkcji noży. Wśród nich są kowale, szlifierze i stolarze, którzy tworzą oraz montują gotowe ostrza w rękojeściach.
Filozofia marki Kanetsune opiera się na przekonaniu, że najlepsze noże powstają tylko wtedy, gdy każdy etap produkcji jest wykonywany przez mistrza swojego fachu. Dzięki skrupulatnej kontroli jakości do sprzedaży trafiają wyłącznie perfekcyjnie wykonane noże. Tylko niewiele firm może poszczycić się tak wysokim poziomem produktów w całej swojej ofercie.
Dane techniczne:
- Ostrze: Rdzeń z rdzewnej stali Aogami#2
- Rękojeść: drewno pakka
- Twardość: 62 HRC +/- 1
- Długość całkowita: 18,5 cm
- Długość ostrza: 6,5 cm
- Szerokość klingi: 3,6 cm
- Grubość klingi: 2,8 mm
- Sposób ostrzenia: szlif dwustronny
- Waga: ok. 154 g
O sprzęt trzeba dbać, zwłaszcza kiedy inwestujemy w sprzęt wysokiej jakości. Nie każdy jednak pamięta, że najlepszą konserwacją jest profilaktyka. Należy unikać wilgotnych miejsc, takich jak trawnik, mech czy pobliże zbiorników wodnych. Poza oczywistym ryzykiem skaleczeń nie jest wskazane dotykać gołą skórą ostrza, na niej oprócz wilgoci znajduje się też sól, która przyspieszy proces utleniania. Bardzo ważne jest też mycie i wytarcie noża do sucha. Należy to robić po, każdym użyciu, zwłaszcza przy żywności. Nie tylko w owocach i warzywach, ale również w mięsie jest duża ilość wody, przed którą należy chronić klingę. Na noc warto schować nóż do suchego miejsca. Jeśli zaś chodzi o profilaktykę, za sprawą kurouchi jedynymi miejscami narażonymi na patynę i rdzę są szlif, i najcenniejsza dla nas, krawędź tnąca. Te miejsca warto smarować olejkiem. W przypadku pochwy skórzanej, z czasem będziemy mogli robić to coraz rzadziej. Po wielokrotnym wkładaniu i wyciąganiu zabezpieczonego noża, pochwa będzie porządnie naoliwiona i samo jej używanie, będzie nóż smarować.
Aogami #2 - znana również jako blue steel. Stal węglowa z minimalnymi zanieczyszczeniami z huty Hitachi. To stal oparta na Shirogami wzbogaconej dodatkowo wolframem i chromem do przekłada się na większą odporność na ścieranie, a więc ekstremalnie długie trzymanie ostrości oraz na wyższą niż w Shirogami agresję cięcia. Niestety trochę trudniej ją naostrzyć niż Shirogami #2.
Skład stali Aogami #2:
- Węgiel: 1,05-1,15%
- Wolfram: 1,00-1,50%
- Chrom: 0,30-0,50%
- Mangan: 0,20-0,30%
- Fosfor: 0,025%
- Siarka: 0,004%
- Krzem: 0,10-0,20%
Sprawdź za co odpowiadają poszczególne pierwiastki
Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.
Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:
- narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
- stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;
Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.